• Rejestracja

Artykuły

V Międzynarodowy Turniej Szachowy Przyszłych Arcymistrzów w Rybniku

2012_11_Rybnik_60Już tradycyjnie o tej porze roku Rybnik gościł zawodników z Polski i zagranicy na Międzynarodowym Turnieju Szachowym Przyszłych Arcymistrzów w szachach szybkich P'15. W tym roku obie sale gry zaczerwieniły się od koszulek Akademii, obiecując bardzo dobre wyniki i rzeczywiście tak się stało. Kategorię do lat 11 drużynowo wygrał nasz zespół w składzie Jakub Ulatowski, Kacper Modlich, Mateusz Mańka i Mateusz Chłopecki, natomiast w grupie do lat 8 jednym punktem nasza drużyna uległa Hetmanowi Koronnemu z Trzebini. Srebrnych medalistów reprezentowali Stanisław Buczkowski, Dominik Fryda, Łukasz Lachawiec i Maciej Norek.

Reprezentanci Akademii zdobyli wiele nagród i zajmowali punktowane miejsca, a w szczególności należy wyróżnić naszych medalistów: do lat 8 drugi był Stanisław Buczkowski, do lat 9 drugie miejsce Mateusz Mańka a trzecie Mateusz Chłopecki oraz do lat 11 trzecie miejsce Jakub Ulatowski.